Skip to main content
blok

Vzpoura hraček

V rámci programu campu si s Ondrou projdeme letem světem historii animovaných filmů a to nejen těch známých zahraničních blockbusterů, ale podíváme se i na českou tvorbu. Jednou z nich bude i česká průkopnice animované tvorby Hermína Týrlová a její úžasný film „Vzpoura hraček“.

Společně se podíváme na české animované filmy, které okouzlily diváky po celém světě. Není tajemstvím, že inspirací slavného kasovního trháku Jurský park Stevena Spielberga byla právě Cesta do pravěku od Karla Zemana.

Mám pro vás jednu zajímavost. Když jsem externě učil animaci ve Zlíně, tak škola využívala původní historické ateliéry, kde vznikly filmy Karla Zemana nebo Hermíny Týrlové. Pamatuji si, že škola mne ubytovala přímo ve velkém ateliéru, v bývalé maskérně. Vůbec jsem tam nemohl usnout, jaké tam bylo tvůrčí prostředí:-). Celou noc jsem tedy proseděl na chodbě ateliéru a koukal na zeď plnou historických filmových plakátů a vůbec jsem nemohl pobrat, že právě tady se natáčely filmy jako „Cesta do pravěku“, „Vynález zkázy“ nebo „Vzpoura hraček“.

 

Těšíme se na vás na Anicampu. Ondra & Pavel