Skip to main content
camp

Příběh Fantazie den druhý

Startuje nám druhý den příměstského campu „Můj příběh Fantazie“.

Druhý den našeho anicampu byl také plný kreativity a animace. Hlavním cílem dne bylo vytvořit příběhy, které poslouží jako základ pro naše animované minifilmy.

Někdo se inspiroval náhodně vybranou knížkou více a někdo využil třeba jen jediné klíčové slovo. Každý z dětských animátorů dostal speciální formulář na mapování příběhu. Díky formuláři je tak mnohem snažší postavit příběh s jedinečnou zápletkou a rozuzlením. Během dopoledne všech třináct dětských tvůrců mělo svůj příběh připravený. Odpolední program byl jasný, pokusit se vyrobit všechny výtvarné podklady pro animaci. Hlavní postavy, pozadí a další rekvizity. Každý zvolil svůj osobitý přístup a jedinečný styl. Pracovalo se materiály jako karton v různých barvách, dřevo, listy, papírky nejrůznějších gramáží, plastelína a další různorodé materiály, které dokonale tvořily požadované postavičky a prostředí.

Odpoledne bylo věnováno vytvoření všech potřebných výtvarných prvků pro naše animace, včetně hlavních postav, pozadí a rekvizit. Každý z účastníků měl svůj vlastní styl a zvolil různé materiály, jako karton, dřevo, papír různých gramáží, plastelína a další, aby vytvořil potřebné postavičky a prostředí.

Den jsme zakončili v našem mini kině, kde jsme si užili krátké animované filmy od studií jako Pixar, Disney a Aardman. Bylo to inspirující a dodalo nám energii pro další den tvorby animací.