Skip to main content
camp

Anicamp den čtvrtý

A je to tady. Den čvrtý a klapky na všech animačních stolech se rozklapaly. Na tento den čekali mladí režiséři od začátku campu.

Celý záznam animovaných políček probíhá technikou stopmotion, to znamená, že animátor tvoří animovanou sekvenci snímek po snímku. Záznam animace probíhá na telefon, který si donesl každý účastník campu. Naše idea je taková, že díky tomu, může kdokoliv pokračovat ve tvoření i po skončení animačního campu. Vše si odnáší na svém telefonu.

Každý si zvolil své tempo. Někdo si ze začátku udělal pár testovacích sekvencí, aby se poté vrhl do ostrého natáčení. Jiný si zkoušel přehrávat animované akce mimo kameru.

Stopáž jednotlivých snímků se pohybovala od 30 vteřin do minuty. Součástí filmu jsou i animované titulky, které opět každý pojal kreativně dle svého.

A nakonec se všechny filmy podařilo dotočit. Zítra všechny čeká postprodukce filmu, dodělání zvukové a hudební stopy a nakonec natočit podcast o svém filmu. Od 17 hodin je v prostorách ateliéru slavnostní projekce pro rodiče a přátele. Těšíme se na vás.