Skip to main content
camp

Anicamp 2023 den první

Anicamp Můj příběh fantazie je tu!

Opět po roce je tu anicamp a jeho příměstský filmový camp pro děti. Naším centrem se stalo spolkové komunitní centrum IGI ve Vratislavicích, kde jsme našli skvělé prostory pro tvoření animací i s malým kinem, které máme po celou dobu konání campu k dispozici. Tímto děkujeme úžasné paní Evě Říhové, která společně s dalšími pracovníky centra nám vytvořila super podmínky.

Téma campu je pro letošní rok Můj příběh fantazie. První den jsme si dopoledne hodně hráli a vyprávěli příběhy. V parku, který sousedí s animační dílnou anicampu jsem si rozdali obrázky dixit memories a vyprávěli fantazijní příběhy. Natočili jsme si technikou pixilace několik animací pomocí našich pohybů a vydali se do kina na speciální projekci vybraných animovaných filmů.

Po obědě jsme se přemístili do knihovny, kde si každý se zakrytýma očima vybral svou knížku jako inspiraci ke svému animovaném minifilmu. Dnešní den s animací končil se spousty klíčových slov a spoustou námětů. Následující den bude klíčovým pro základ našich animovaných filmů.

Všichni jsem si první den užili a těšíme se na další dobrodružství.