Skip to main content

Pro letošní rok jsme vybrali téma

„MŮJ PŘÍBĚH FANTAZIE“
14.8.-19.8.2023

věk od 8 do 16 let

Vítej na našem dětském campu plném zábavy a kreativity! První den tě čeká neuvěřitelná zkušenost – navštívíme kouzelnou knihovnu v IGI centru ve Vratislavicích. Zavážíme ti oči a náhodně si vybereš dětskou knížku. Teprve poté, co si sundáš šátek z očí, se dozvíš, o čem bude tvůj animovaný minifilm. Na základě této knížky pak vymyslíš úžasný scénář a nakreslíš obrázkový storyboard. A co je nejlepší? Ukážeme ti, jak ti při tvoření může pomoci umělá inteligence!

Poté přichází chvíle, kdy si můžeš splnit svůj sen a usednout na režisérskou židličku. Animuješ svůj film snímek po snímku a vytvoříš tak něco úplně nového a jedinečného. Tvůj výsledný filmeček nebo animace představíš rodičům a kamarádům na slavnostní premiéře v kině IGI ve Vratislavicích.

Náš camp se bude konat od pondělí do pátku, vždy od 8:00 do 17:00 hodin v prostorách IGI Vratislavice. Těšíme se na tebe a na tvoji kreativitu!

Jaká dobrodružství na campu prožiješ?

Příběh Fantazie

První den campu se zábavnou formou seznámíš s historií animovaného filmu a pustíme si několik ukázek. Ukážeme ti jaké jsou typy animačních technik a některé z nich si budeš moci vyzkoušet. V druhé půlce dne si v rámci velkého dobrodružství vybereš knížku, která bude základním kamenem tvého příběhu a ukážeme ti jakým způsobem se tvoří příběh filmu za pomocí nástrojů umělé inteligence.

Výroba loutky a filmových rekvizit

Následující den si dokončíš scénář filmu a ukážeme ti různé způsoby výroby loutky, rekvizit a prostředí filmu. Vybereš si způsob, který tě bude bavit. Kreativně budeme tvořit pomocí drátků, hlíny,  dřeva, modelíny a dalších zajímavých materiálů.

Animování filmu

A začíná samotné natáčení filmu, které probíhá zaznamenáváním snímku po snímku tzv. technikou Stopmotion. Budeme animovat pomocí mobilu a speciální aplikace. Vše ti ukážeme a budeme ti v průběhu natáčení po ruce s pomocí a radami. Ty se soustředíš jen na roli režiséra, animátora.

Podcast o tvém filmu

Poslední den campu si na vlastní kůži uděláš propagaci svého filmu. Vyzkoušíš si nahrávání podcastu, ve kterém budeš vyprávět o své inspiraci, příběhu a technice animace, kterou jsi ve svém filmu použil. Podcasty se budou zvěřejňovat na portálu anicamp.cz a anicircus.com.

Slavnostní premiéra

Co by to bylo za produkci, kdyby neproběhla slavnostní premiéra tvého filmu na červeném koberci. Poslední den campu, v sobotu dopoledne, proběhne projekce všech filmů pro rodiče a kamarády. Slavnostní projekce proběhne v kině v centru IGI ve Vratislavicích.

A vedle toho budeme hrát nejrůznější hry, ať se trošku protáhneme (jako třeba pingpong, fotbálek a jiné míčové hry). Nebude chybět chutný oběd a svačinky ať máme spousty energie na náš film. A možná nás navštíví zajímaví hosté, kteří vám představí své projekty z oborů film, počítačové hry a animace. Těšíme se na tebe a tvůj příběh.

Jo a nezapomeň se podívat do našeho aniblogu, kde najdeš reportáže z loňského campu.